Využijte dovolenou a ve volných chvílích se začtěte do stanov svého SVJ. Proč? Protože v nich najdete vše, co potřebujete vědět jako předseda společenství, člen výboru nebo běžný vlastník.

Stejně tak, jak se mění vaši sousedé, mění se i váš dům a jeho potřeby. Jsou to právě stanovy, které určují pravidla, práva i povinnosti všech, kteří se na provozu domu podílí. Aby ve vašem společenství vlastníků vše běhalo, jako hodinky, je potřeba jednou za čas je projít a upravit tak, aby jejich znění odpovídalo aktuální situaci. Změnu stanov je ale potřeba pořádně připravit a právě léto – období, kdy je ve většině společenství klid, je ta nejlepší příležitost, kterou v rámci celého roku máte.

Mimochodem – myslíte si, že stanovy svého společenství vlastníků znáte? Tak teď z voleje odpovězte na otázku: Jak dlouhé je funkční období členů výboru? A pak se mrkněte do stanov svého SVJ a možná budete překvapení 😊

Víte, co v každých stanovách určitě musí být? V pondělí se na našem Linked-Inu dozvíte 7 věcí, které musí být opravdu v každých stanovách – i v těch vašich.

Máte pocit, že bychom vám s vašim SVJ mohli poradit? Rádi vám pomůžeme.

S přáním, ať se vám skvěle bydlí 🙂

tým Habitant solutions s.r.o.

Sdílej
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedIn