Skip to main content Skip to search
Zavolejte nám! +420 222 367 130

REFERENCE

KLIENTSKÉ REFERENCE

Kvalitu naší práce dokazuje nejen počet klientů, ale především jejich spokojenost. Někteří “naši” předsedové se o svou zkušenost s Habitantem rozhodli podělit i s vámi. Za milá slova DĚKUJEME!
_DSF3022_upr_Chyne_v2_560x360

Společenství vlastníků, U Dráhy 315, Chýně
Daniel Haračić, předseda společenství

V prostředí administrativy a účetnictví SVJ mnoho členů výborů či předsedů společenství tápe a případné problémy řeší nesystémově, a tím ohrožují sebe i ostatní členy společenství. Po vypovězení smlouvy se správcem naší nemovitosti jsme hledali nejen zodpovědnou a spolehlivou firmu, která by byla ochotna pro naše malé SVJ, čítající osm bytových jednotek, provádět správu těchto činností odpovědně, s vysokou mírou odbornosti a byla by schopna reagovat flexibilně na akutní potřeby vzniklé s fungováním SVJ, ale také jsme hledali společnost s osobním přístupem a ochotou vysvětlit prováděné kroky.

Po zkušenosti s firmou Habitant mohu říci, že jsme našli vysoce kvalifikované dámy s pozitivním přístupem k práci a mimořádnou vstřícností. Provedený audit účetnictví, přípravu rozpočtů, vyúčtování a revizi veškerých procesů SVJ provedly precizně a na perfektní úrovni. Po negativních zkušenostech s firmami zabývajícími se správcovstvím SVJ je pro nás nyní firma Habitant spolehlivým a důvěryhodným partnerem v oblasti administrativy a účetnictví našeho SVJ.

Haracic

_DSF5806-HDR-Edit_upr_Zelivskeho

Společenství vlastníků jednotek domu, Jana Želivského 1816/25
Ing. Jan Škurek, předseda společenství

Naše zkušenost s předchozím správcem domu byla docela špatná. O všechno jsme si museli říkat, vyúčtování nikdy nebylo včas hotové, komunikace mizerná. Když počet naštvaných vlastníků v domě převážil nad těmi, kteří neměli připomínky, museli jsme s tím začít něco dělat.
S firmou Habitant solutions spolupracujeme od ledna 2017. Rozhodli jsme se pro ně, protože z jiného společenství znám práci paní Bugárové, která je v Habitantu zástupcem ředitele.
Od té doby, co se o účetnictví a administrativu v našem společenství stará Habitant, je všechno jinak. Sice pár týdnů trvalo, než dali naše účetnictví do pořádku, ale zvládli to. Konečně víme, kolik nám kdo dluží. A co víc – částka dluhů se každý měsíc snižuje. Nemusíme se o informace prosit, ale dostáváme je automaticky. A když něco potřebujeme, tak stačí zavolat nebo napsat e-mail a máme jistotu, že brzy dostaneme odpověď.
Jako předseda si nejvíc cením právě vstřícné komunikace a otevřeného jednání. Jsem taky rád, že podklady, které nám předávají, jsou srozumitelné i pro nás – normální lidi. A abych nezapomněl, někteří z vlastníků už mi říkali, že ta nová účetní firma je fajn. Pokud právě teď zažíváte stejnou nespokojenost se správcem domu, jako my před rokem, neváhejte a prostě ho změňte. Budete víc v klidu vy i vaši sousedi. Tedy, za předpokladu, že si vyberete tu správnou firmu… Jako předseda i jako jeden z vlastníků našeho společenství můžu zodpovědně říct, že pokud zvolíte Habitant, bude se vám bydlet líp.

V Praze dne 11. října 2017

Předseda společenství

Ing. Jan Škurek

Škurek

_DSF5697-HDR-Edit_upr_Delnicka

Společenství vlastníků jednotek, Dělnická 392, Dolní Břežany
Marta Sedláčková, předsedkyně společenství

S firmou Habitant, spolupracujeme od roku 2017. Účetnictví našeho SVJ bylo ve velmi neutěšeném stavu již od roku 2015, kdy jsme ho zakládali. Účetnictví bylo vedeno v jednoduchém účetnictví, díky neodborné znalosti tehdejší paní účetní jsme se dopouštěli velkých chyb.

V loňském roce jsme se rozhodli ukončit smlouvu s bývalou účetní a podepsali jsme smlouvu s firmou Habitant. A to se začaly dít věci! Všechno se muselo překopat. Obdivujeme pí Ing. Mansfeldovou a pí Ing. Bugárovou za jejich trpělivost, velkou vstřícnost, laskavost a obětavost odstraňovat chyby a odpovídat na naše věčné dotazy a řešit naše nashromážděné problémy. Pod jednou střechou s námi žije notorický neplatič a tak se také ujaly soudního vymáhání dluhu. Sehnaly právníka a dodaly podklady pro žalobu.

Takže všem, kteří tápou ve vedení SVJ doporučujeme, spojte se s pí Ing. Mansfeldovou a Bugárovou! Neprohloupíte! My jsme nadmíru spokojeni.

Marta Sedláčková

                                                                                   Předsedkyně společenství

Marta Sedláčková

_DSF5641-HDR-Edit_upr_K_vodojemu

Společenství vlastníků jednotek, K Vodojemu 2110, Praha 5
Ing. Tomáš Chrust, předseda společenství

Přestože jsme malé společenství vlastníků, chceme mít své povinnosti v pořádku a od svých dodavatelů očekáváme kvalitní služby. Hledali jsme proto takovou správní firmu, která nabízí osobní přístup i klientům naší velikosti.

Zpočátku jsme si mysleli, že si náklady nějak rozdělíme sami. Zjistili jsme však, že to zase tak jednoduché není a hlavně, že sami nedokážeme splnit některé povinnosti, které společenstvím vlastníků ukládá zákon. Firma Habitant nám pomohla s úpravou stanov, vytvořila nám rozpočet a nastavila zálohy na služby. Vyúčtování jsme už měli bez starostí. Také nám organizují shromáždění.

Spolupráci s firmou Habitant doporučujeme všem, kdo ocení profesionalitu a zároveň pomocnou ruku při řízení a správě svého domu.

 

Ing. Tomáš Chrust
Předseda společenství

_DSF5629-HDR-Edit_upr_Butovicka

Společenství vlastníků jednotek, Butovická 21, Praha 5
Igor Kuranov, předseda výboru

Společnost Habitant jsme kontaktovali začátkem roku 2018. V účetnictví našeho domu bylo hodně chyb. Špatně bylo i vyúčtování za služby. Protože jsou v našem domě dlužníci, potřebujeme mít účetnictví a vyúčtování v pořádku, např. pro případ žaloby.

Společnost Habitant udělala rekonstrukci účetnictví za roky 2016 a 2017, a také opravila vyúčtování za služby za rok 2016. Upozornili nás na povinnost zakládat účetní závěrky do sbírky listin a všechny tyto úkony dělají za nás. Spolupracujeme od roku 2018. Vedou nám účetnictví, připravují rozpočet, zpracovávají vyúčtování, pomáhají nám s vymáháním dluhů, a radí nám i s provozem společenství, pokud se zeptáme.

Habitant je pro nás jistota, že máme věci v pořádku a že jim rozumíme. Doporučujeme je všem, kdo chtějí mít za zády někoho, kdo své práci rozumí, umí vám vše vysvětlit a pomoct. Věřím, že budete spokojeni, tak jako my.

Igor Kuranov

Předseda výboru

Igor Kuranov

DSF5922-HDR-Edit_upr_Stefanikova

Společenství vlastníků jednotek domu, Štefánikova 266, Praha 5
Josef Gráfek, předseda výboru

Firma Habitant solutions s.r.o. – IČ: 05255601 vede účetnictví našeho SVJ od 28.6.2018. Předmětem dodávaných služeb je průběžné zpracování účetnictví našeho SVJ, vedení evidence předpisů záloh na služby, zpracování plateb vlastníků, zpracování ročního vyúčtování, zpracování roční účetní závěrky a zprávy o hospodaření SVJ a průběžné vedení evidence pohybů v našich dlouhodobých fondech.

Firmu Habitant solutions s.r.o. nám doporučila naše předchozí účetní — paní Věra Bugárová, která ve firmě Habitant solutions s.r.o. začala pracovat na pozici zástupce ředitele. Jelikož jsme s paní Bugárovou spolupracovali více než 10 let, jejímu doporučení jsme důvěřovali. Dosavadní spolupráci s firmou Habitant solutions s.r.o. hodnotíme jako bezproblémovou a firmu Habitant solutions s.r.o. doporučujeme jako spolehlivou a vstřícnou účetní firmu, která se orientuje ve specifickém oboru společenství vlastníků a správy bytových domů.

Josef Gráfek
Předseda výboru

Gráfek

_DSF2842_upr_Ke_Krci_560x360

Společenství vlastníků jednotek, Ke Krči 998/19, Praha 4
Markéta Matysová, předsedkyně výboru

Ve funkci předsedkyně výboru SVJ jsem od roku 2013 a během pěti let naše SVJ vyměnilo správcovskou firmu celkem 4x. Byl to sice náročný proces, nicméně jsem ráda, že jsme to nevzdali, a nakonec našli správcovskou firmu HABITANT, která plní své služby z mého pohledu nad rámec mých očekávání. Přeci jen mám za sebou několik let své práce a vím, jaké chyby a problémy může správcovská firma způsobit. Bohužel v konečném důsledku to stejně dopadne na výbor SVJ. Takže správcovským firmám jsme platili měsíční dohodnutou odměnu, a nakonec jsme si všechny problémy museli vyřešit téměř sami nebo je permanentně kontrolovat a opravovat. A je pravdou, že kdyby v pořadí čtvrtá správcovská firma nezačala fungovat tak, jak podle mého soudu má a za co se jí platí, v roli předsedkyně výboru SVJ bych už jinak skončila. Během jednoho roku jsme dali do pořádku věci, které jsem ani nepožadovala. A věci fungují, aniž bych každý měsíc musela prosit, urgovat, přepracovat, kontrolovat a opravovat. Kdo nezažil, nepochopí, asi jako v tom filmu Vlastníci.

Ing. Markéta Matysová

Předsedkyně výboru

Matysová     

Sdílej
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedIn