Skip to main content Skip to search
Zavolejte nám! +420 222 367 130

REFERENCE

KLIENTSKÉ REFERENCE

Kvalitu naší práce dokazuje nejen počet klientů, ale především jejich spokojenost. Někteří “naši” předsedové se o svou zkušenost s Habitantem rozhodli podělit i s vámi. Za milá slova DĚKUJEME!
_DSF3022_upr_Chyne_v2_560x360

Společenství vlastníků U Dráhy 315, Chýně
Daniel Haračić, předseda společenství

V prostředí administrativy a účetnictví SVJ mnoho členů výborů či předsedů společenství tápe a případné problémy řeší nesystémově, a tím ohrožují sebe i ostatní členy společenství. Po vypovězení smlouvy se správcem naší nemovitosti jsme hledali nejen zodpovědnou a spolehlivou firmu, která by byla ochotna pro naše malé SVJ, čítající osm bytových jednotek, provádět správu těchto činností odpovědně, s vysokou mírou odbornosti a byla by schopna reagovat flexibilně na akutní potřeby vzniklé s fungováním SVJ, ale také jsme hledali společnost s osobním přístupem a ochotou vysvětlit prováděné kroky.

Po zkušenosti s firmou Habitant mohu říci, že jsme našli vysoce kvalifikované dámy s pozitivním přístupem k práci a mimořádnou vstřícností. Provedený audit účetnictví, přípravu rozpočtů, vyúčtování a revizi veškerých procesů SVJ provedly precizně a na perfektní úrovni. Po negativních zkušenostech s firmami zabývajícími se správcovstvím SVJ je pro nás nyní firma Habitant spolehlivým a důvěryhodným partnerem v oblasti administrativy a účetnictví našeho SVJ.

Haracic

_DSF5806-HDR-Edit_upr_Zelivskeho

Společenství vlastníků jednotek domu Jana Želivského 1816/25
Ing. Jan Škurek, předseda společenství

Naše zkušenost s předchozím správcem domu byla docela špatná. O všechno jsme si museli říkat, vyúčtování nikdy nebylo včas hotové, komunikace mizerná. Když počet naštvaných vlastníků v domě převážil nad těmi, kteří neměli připomínky, museli jsme s tím začít něco dělat.
S firmou Habitant solutions spolupracujeme od ledna 2017. Rozhodli jsme se pro ně, protože z jiného společenství znám práci paní Bugárové, která je v Habitantu zástupcem ředitele.
Od té doby, co se o účetnictví a administrativu v našem společenství stará Habitant, je všechno jinak. Sice pár týdnů trvalo, než dali naše účetnictví do pořádku, ale zvládli to. Konečně víme, kolik nám kdo dluží. A co víc – částka dluhů se každý měsíc snižuje. Nemusíme se o informace prosit, ale dostáváme je automaticky. A když něco potřebujeme, tak stačí zavolat nebo napsat e-mail a máme jistotu, že brzy dostaneme odpověď.
Jako předseda si nejvíc cením právě vstřícné komunikace a otevřeného jednání. Jsem taky rád, že podklady, které nám předávají, jsou srozumitelné i pro nás – normální lidi. A abych nezapomněl, někteří z vlastníků už mi říkali, že ta nová účetní firma je fajn. Pokud právě teď zažíváte stejnou nespokojenost se správcem domu, jako my před rokem, neváhejte a prostě ho změňte. Budete víc v klidu vy i vaši sousedi. Tedy, za předpokladu, že si vyberete tu správnou firmu… Jako předseda i jako jeden z vlastníků našeho společenství můžu zodpovědně říct, že pokud zvolíte Habitant, bude se vám bydlet líp.

V Praze dne 11. října 2017

Předseda společenství

Ing. Jan Škurek

Škurek

_DSF5697-HDR-Edit_upr_Delnicka

Společenství vlastníků jednotek, Dělnická 392, Dolní Břežany
Marta Sedláčková, předsedkyně společenství

S firmou Habitant, spolupracujeme od roku 2017. Účetnictví našeho SVJ bylo ve velmi neutěšeném stavu již od roku 2015, kdy jsme ho zakládali. Účetnictví bylo vedeno v jednoduchém účetnictví, díky neodborné znalosti tehdejší paní účetní jsme se dopouštěli velkých chyb.

V loňském roce jsme se rozhodli ukončit smlouvu s bývalou účetní a podepsali jsme smlouvu s firmou Habitant. A to se začaly dít věci! Všechno se muselo překopat. Obdivujeme pí Ing. Mansfeldovou a pí Ing. Bugárovou za jejich trpělivost, velkou vstřícnost, laskavost a obětavost odstraňovat chyby a odpovídat na naše věčné dotazy a řešit naše nashromážděné problémy. Pod jednou střechou s námi žije notorický neplatič a tak se také ujaly soudního vymáhání dluhu. Sehnaly právníka a dodaly podklady pro žalobu.

Takže všem, kteří tápou ve vedení SVJ doporučujeme, spojte se s pí Ing. Mansfeldovou a Bugárovou! Neprohloupíte! My jsme nadmíru spokojeni.

Marta Sedláčková

                                                                                   Předsedkyně společenství

Marta Sedláčková

_DSF5641-HDR-Edit_upr_K_vodojemu

Společenství vlastníků jednotek, K Vodojemu 2110, Praha 5
Ing. Tomáš Chrust, předseda společenství

Přestože jsme malé společenství vlastníků, chceme mít své povinnosti v pořádku a od svých dodavatelů očekáváme kvalitní služby. Hledali jsme proto takovou správní firmu, která nabízí osobní přístup i klientům naší velikosti.

Zpočátku jsme si mysleli, že si náklady nějak rozdělíme sami. Zjistili jsme však, že to zase tak jednoduché není a hlavně, že sami nedokážeme splnit některé povinnosti, které společenstvím vlastníků ukládá zákon. Firma Habitant nám pomohla s úpravou stanov, vytvořila nám rozpočet a nastavila zálohy na služby. Vyúčtování jsme už měli bez starostí. Také nám organizují shromáždění.

Spolupráci s firmou Habitant doporučujeme všem, kdo ocení profesionalitu a zároveň pomocnou ruku při řízení a správě svého domu.

 

Ing. Tomáš Chrust
Předseda společenství

Chrust

_DSF5629-HDR-Edit_upr_Butovicka

Společenství vlastníků jednotek, Butovická 21, Praha 5
Igor Kuranov, předseda výboru

Společnost Habitant jsme kontaktovali začátkem roku 2018. V účetnictví našeho domu bylo hodně chyb. Špatně bylo i vyúčtování za služby. Protože jsou v našem domě dlužníci, potřebujeme mít účetnictví a vyúčtování v pořádku, např. pro případ žaloby.

Společnost Habitant udělala rekonstrukci účetnictví za roky 2016 a 2017, a také opravila vyúčtování za služby za rok 2016. Upozornili nás na povinnost zakládat účetní závěrky do sbírky listin a všechny tyto úkony dělají za nás. Spolupracujeme od roku 2018. Vedou nám účetnictví, připravují rozpočet, zpracovávají vyúčtování, pomáhají nám s vymáháním dluhů, a radí nám i s provozem společenství, pokud se zeptáme.

Habitant je pro nás jistota, že máme věci v pořádku a že jim rozumíme. Doporučujeme je všem, kdo chtějí mít za zády někoho, kdo své práci rozumí, umí vám vše vysvětlit a pomoct. Věřím, že budete spokojeni, tak jako my.

Igor Kuranov

Předseda výboru

Igor Kuranov

_DSF2842_upr_Ke_Krci_560x360

Společenství vlastníků jednotek Ke Krči 998/19, Praha 4
Markéta Matysová, předsedkyně výboru

Ve funkci předsedkyně výboru SVJ jsem od roku 2013 a během pěti let naše SVJ vyměnilo správcovskou firmu celkem 4x. Byl to sice náročný proces, nicméně jsem ráda, že jsme to nevzdali, a nakonec našli správcovskou firmu HABITANT, která plní své služby z mého pohledu nad rámec mých očekávání. Přeci jen mám za sebou několik let své práce a vím, jaké chyby a problémy může správcovská firma způsobit. Bohužel v konečném důsledku to stejně dopadne na výbor SVJ. Takže správcovským firmám jsme platili měsíční dohodnutou odměnu, a nakonec jsme si všechny problémy museli vyřešit téměř sami nebo je permanentně kontrolovat a opravovat. A je pravdou, že kdyby v pořadí čtvrtá správcovská firma nezačala fungovat tak, jak podle mého soudu má a za co se jí platí, v roli předsedkyně výboru SVJ bych už jinak skončila. Během jednoho roku jsme dali do pořádku věci, které jsem ani nepožadovala. A věci fungují, aniž bych každý měsíc musela prosit, urgovat, přepracovat, kontrolovat a opravovat. Kdo nezažil, nepochopí, asi jako v tom filmu Vlastníci.

Ing. Markéta Matysová

Předsedkyně výboru

Matysová     

Sdílej
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn