Možná jste i vy zaznamenali novou povinnost pro osoby zapsané ve veřejných rejstřících – a to zapsat do informačního systému veřejné správy skutečného majitele právnické osoby. Společenství vlastníků měli tuto novou povinnost splnit nejpozději do 1. 1. 2021. Bylo sice zcela zřejmé, že u SVJ tato administrativní záležitost nemá žádný smysl, ale už jsme si zvykli na to, že se na mimořádnost společenství vlastníků opět zapomnělo.

Nicméně naštěstí byla tato nesmyslná povinnost pro SVJ upravena a do evidence skutečných majitelů se SVJ zapisují od 1.10.2022 automatickým průpisem. Takže SVJ v této věci nemusí nic podnikat, jako skuteční majitelé jsou automaticky zapsání členové statutárních Orgánu zapsaných v OR, tedy buď předseda SVJ, nebo členové výboru. A při změně zápisu v Obchodním Rejstříku se automaticky změní zápis v této evidenci skutečných majitelů.

Přesně tohle je jedna z věcí, u které se vyplatilo vyčkat. Neplýtvejte energií na něco, co možná ani nebude potřeba řešit. Na našich stránkách vás budeme včas informovat, jak se věci vyvíjí.

S přáním, ať se vám skvěle bydlí 🙂

tým Habitant solutions s.r.o.

Sdílej
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedIn